Школа молодого фахівця 14.10.2013

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/Семінар.jpg

14 жовтня в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулося заняття школи молодого фахівця бібліотекарів, які працюють в бібліотеці менше року: Алімова Д.С. (Шуринська б/ф), Черевик Н.В. (Кіровська б/ф), Голімбієвська С.С. (Криничанська б/ф), Муха А.В. (Сливинська б/ф). Було проведено виробниче навчання провідного бібліотекаря ЦБ Богатової Л.П. на тему «Методика підготовки та проведення активних форм популяризації книги». Провідний методист ЦБС Люткіна О.І. розповіла про значення, форми звітів бібліотеки: звіт роботи за місяць, квартал, за рік, звіт перед населенням. Провела практичне заняття: заповнення бланка за формою «Інформація за … квартал» та річного статистичного звіту за формою 6-НК. Також провідним методистом ЦБС надана консультація на тему «Допоміжні тематичні картотеки». Провідний бібліограф ЦБС Міріченко Г.Д. розповіла про краєзнавчу картотеку статей.


Опубліковано 15.10.13




Районний семінар : «Шляхи ефективного використання фондів бібліотек Миколаївської ЦБС».

6 вересня в приміщенні центральної районної бібліотеки відбувся районний семінар бібліотечних працівників на тему «Шляхи ефективного використання фондів бібліотек Миколаївської ЦБС». Семінар складався з трьох блоків. Перший блок пройшов під назвою «Шляхи ефективного використання фондів бібліотек Миколаївської ЦБС», питання якого напряму торкалися нашого семінару. Була доповідь директора ЦБС Ярмоленко М.Г. про створення бібліотек майбутнього сьогодні.

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/shlyahi_efektivnogo_vikoristannya_fondv_bblotek/IMG_5599.JPG

Була надана консультація провідним бібліотекарем ВОФК Андрейченко Л.В. про створення комфортних умов для ефективного і оперативного використання бібліотечних фондів як компроміс поглядів користувачів та бібліотечних працівників.

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/shlyahi_efektivnogo_vikoristannya_fondv_bblotek/IMG_5604.JPG

Годину ділового менеджменту провели бібліотекарь ВОФК Тверда Л.Г. і провідний методист ЦБС Люткіна О.І. за темою «Регламентуюча документація з питань формування та використання бібліотечних фондів (перелік документів), регламентуючі документи з основних напрямків діяльності».

Бібліотекарем відділу обслуговування ЦБ Власенко К.О. була надана консультація на тему «Форми і методи популяризації бібліотечного фонду».

Другий блок семінару пройшов під назвою «Результати щорічного моніторингу бібліотек ЦБС в липні 2013 року працівниками ОУНБ ім.. О.Гмирьова». Провідний методист ЦБС Люткіна О.І. ознайомила учасників семінару з результатами проведеного моніторингу, який відбувся 30 липня. Також нею була надана консультація про рекламну і презентаційну роботу як запоруку успішної роботи бібліотеки. Методист провела огляд професійної періодики і ознайомила з новими методичними матеріалами, що створив методико-бібліографічний відділ районної бібліотеки за поточний рік.

Третій блок семінару відбувся з практичного заняття «Техніка роботи по обслуговуванню користувачів», яке провела бібліотекар відділу обслуговування ЦБ Власенко К.О. Кожен сільський бібліотекар заповнив спочатку формуляр читача а потім за отриманими книгами з різних відділів фонду і періодичними виданнями бібліотекарі записували видачу цих документів у вкладиш формуляру. Після закінчення практичного заняття Власенко К.О. зробила аналіз кожного заповненого формуляру, були надані зауваження.

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/shlyahi_efektivnogo_vikoristannya_fondv_bblotek/IMG_5608.JPG

Директор ЦБС Ярмоленко М.Г. підвела підсумки проведення семінару. Бібліотекарі отримали домашнє завдання: створити і оформити бібліотечне портфоліо та оформити зошит «Обліку робочого часу».

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/shlyahi_efektivnogo_vikoristannya_fondv_bblotek/IMG_56061.jpg




День професійного спілкування бібліотечних працівників

5 липня 2013 р. в приміщенні центральної районної бібліотеки відбувся традиційний щомісячний день професійного спілкування бібліотечних працівників. Провідний методист ЦБС Люткіна О.І. ознайомила з консультацією на тему «Організація сімейного читання в бібліотеці», де були запропоновані форми роботи та цікаві назви сімейних зустрічей в бібліотеці, ознайомила з досвідом інших бібліотек, які працюють в цьому напрямку.

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/den_prof_splk/DSCN3217.JPG

Надана консультація провідного бібліотекаря ЦБ Богатової Л.П. про рекламно-іміджеву роботу сільських бібліотек (форми, вимоги до реклами, наочні засоби реклами) та надала допомогу у створені рекламних документів ( прес-релізи, буклети, листи подяки, звернення до читачів, оголошення, тощо ).

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/den_prof_splk/DSCN3218.JPG

Також провела практичне заняття на тему «Видача бібліографічних довідок», де кожний сільський бібліотекар отримав завдання по обліку довідки та визначення цієї довідки в зошиті обліку бібліографічних довідок.

Провідний бібліотекар ЦБ Андрейченко Л.В.

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/den_prof_splk/DSCN3211.JPG

Розповіла про тематичну розстановку бібліотечного фонду (ББК) та його розкриття у відкритому доступі. Також була надана практична допомога ведення краєзнавчої та систематичної картотеки статей.




Школа молодого фахівця

18 червня 2013 р. в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулося заняття школи молодого фахівця бібліотекарів, які працюють в бібліотеці менше року: Алімова Д.С. (Шуринська б/ф), Черевик Н.В. (Кіровська б/ф), Муха А.В. (Сливинська б/ф). Були надані консультації провідного бібліотекаря ЦБ Богатової Л.П. на тему «Бібліотечна статистика. Облікові форми роботи бібліотеки». Провідний методист ЦБС Люткіна О.І. розповіла про краєзнавчу роботу бібліотеки, як дієвий засіб виховання користувачів. Відбулася творча дискусія на тему «Краєзнавство-пріоритетний напрямок роботи бібліотек» Також методист надала методичні рекомендації та правила заповнення паспорту масового заходу та як підготувати і провести будь-який масовий захід. Заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Каштальян І.М. надала рекомендації по організації підготовки і проведення масових заходів по роботі з дітьми та як ведеться облік масової роботи в щоденнику для дітей.




Читання, навчання, дозвілля. Грані оптимального співвідношення.

Програма проведення семінару бібліотечних працівників

15 травня 2013р.

Миколаївської ЦБС

8.30-9.30 Заїзд учасників, реєстрація, здача необхідних документів

9.30-10.00 Відкриття семінару, привітання учасників

10.00-10.30 Бібліотеки ЦБС сьогодні: роль бібліотеки у читанні, навчанні та

дозвіллі користувачів - дітей

Кашталья Інна Миколаївна

Заступник директора по роботі з дтьми

10.30-11.00 РБД та читач : навчаємось, читаемо, відпочиваємо

Презентація діяльності РБД

Вертелецька Марина Юрьївна,

бібліотекар РБД

11.00-12.00 « Жінки – мироносиці»- година духовного відродження для учнів

5 класу ЗОШ №61

Каштальян Інна Миколаївна,

заст. Директора Миколаївської ЦБС,

Вертелецька Марина Юрьївна,

Бібліотекар РБД

12.00-12.30 обідня перерва

12.30-13.30 Відродження духовних православних християнських традицій

Зустріч з настоятелем храму Святого Миколая о. Максимом

Відповідальна Каштальян Інна Миколаївна

Заступник директора по роботі з дітьми

13.30-14.00 Дозвілля дітей та клубна діяльність бібліотек району. Обмін професійним досвідом.

Координатор Власенко Катерина Олександрівна

Бібліотекар ЦРБ

14.00-14.30 Розвиток партнерських взаємовідносин з органами місцевої влади. Консультація

Люткіна О.І. провідний методист

Миколаївської ЦБС

14.30-15.00 Тематика складання річного плану 2014 за новою схемою. Консультація

Люткіна О.І. провідний методист

Миколаївської ЦБС

З собою мати :

-звіт перед населенням;

-Щоденники роботи;

-протоколи засідань клубу за інтересами та бібліотечного активу;

- звіт-програма проведення ТДЧ

Директор ЦБС Ярмоленко М.Г.

Бібліотека –кращий друг дитини

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/seminar_v_detskoy_biblioteke/IMG_20130515_111536.jpg

Сьгодні в бібліотеках традиційні форми роботи переплітаються з новими – інноваційними, не змінним залишається основний читач бібліотеки – дитина.

Бібліотеки нашого району приділяють велику увагу обслуговуванню юних читачів. Саме обслуговуванню користувачів-дітей був присвячений день професійного спілкування «Читання, навчання, дозвілля. Грані оптимального співвідношення». Пройшов семінар на базі Районної бібліотеки для дітей.

Назва професійної зустрічі говорить про тему спілкування. Сьогодні наші бібліотеки на селі – не просто книгозбірня, це центри навчання, спілкування, змістовного дозвілля. Бібліотекар допомогає дітям у підготовці уроків, спілкуючись з дитиною, функціонує як психолог. Це не дивно, адже сучасні батьки зайняті клопотами про матеріальне забезпечення родини, часу і сил на спілкування не вистачає. Діти йдуть до бібліотеки, бібліотекар вислухає, порадить, допоможе. При бібліотеках нашого району діють творчі об`єднання. Більшість з них –дитячі. Діти виробляють різноманітні поробки, спілкуються, грають, співають, малюють, лікують бібліотечні книги, приймають участь у виставах. Саме досвідом роботи з дітьми і був наповнений день професійного спілкування.

Вертелецька Марина, бібліотекар РБД, приготувала для своїх колег огляд діяльності РБД, був проведений показний захід для дітей.

Каштальян Інна запросила колег у віртуальну мандрівку по бібліотекам України та бібліотекам Миколаївського району.

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/seminar_v_detskoy_biblioteke/SAM_7804.JPG

Сільські бібліотекарі приймали активну участь у обговоренні форм роботи з дітьми.

Необхідно відмітити, що РБД запропонувала і розробила програми за якими працюють всі бібліотеки району: «Здоров`я дитини – багатство країни», « Збережемо планету Земля». На погляд РБД це самі актуальні питання нашого суспільства. У розробці ще одна міні-програма «Маленькими кроками до великої віри»- наше суспільство потребує духовного розвитку. Саме на такі теми і розглядались питання на семінарі.

Не можливо було обминути і участь читачів Степівської бібліотеки - Шуптар Оксани і Ордехи Владислава, у Всеукраїнському конкурсі «Кращій читач 2013».

Працівники РБД сподіваються, що бібліотекарі району отримали певний досвід для подальшої роботи з дітьми і залишать у своєму серці теплі спогади про зустріч. РБД завжди готова допомогти своїм колегам району у бібліотечній діяльності.

Каштальян І.

Заст. Директора Миколаївської ЦБС по роботі з дітьми .

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/seminar_v_detskoy_biblioteke/IMG_20130515_123039.jpg/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/seminar_v_detskoy_biblioteke/IMG_20130515_125206.jpg/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/seminar_v_detskoy_biblioteke/SAM_7797.JPG




Школа молодого фахівця

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/DSCN2381.JPG

23 травня в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулося заняття школи молодого фахівця бібліотекарів, які працюють в бібліотеці менше року: Алімова Д.С. (Шуринська б/ф), Черевик Н.В. (Кіровська б/ф), Голімбієвська С.С. (Криничанська б/ф), Муха А.В. (Сливинська б/ф). Були надані консультації провідного бібліотекаря ЦБ Богатової Л.П. на теми «ДБА бібліотеки, як основа бібліотечної діяльності» та «Виставкова діяльність (облік, оформлення, схема книжкової виставки). Провідний методист ЦБС Люткіна О.І. розповіла про планування бібліотек, види планів роботи та їх характеристики (річний, квартальний, календарний) та надала консультацію на тему «Реалізація бібліотечних програм». Також провідним методистом ЦБС надана консультація на тему «Масова робота з користувачами-дітьми». Провідний бібліотекар ЦБ Андрейченко Л.В. розповіла про облік, розстановку і розміщення бібліотечного фонду. Бібліотекар ІІ категорії ЦБ Власенко К.О. надала консультацію з приводу нових форм соціокультурної діяльності та їх обліку в щоденниках роботи.

/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/DSCN2385.JPG/Files/images/metodichna_robota/konferents_semnari/DSCN2394.JPG




Районний семінар : «Бібліографія – як засіб освоєння сучасного інформаційного простору».

27 лютого в приміщенні центральної районної бібліотеки відбувся районний семінар бібліотечних працівників на тему «Бібліографія – як засіб освоєння сучасного інформаційного простору». Розпочала семінар директор ЦБС Ярмоленко М.Г. про мету та головні завдання сучасної бібліотеки у бібліографічній роботі.
За програмою семінару було надано консультацію «Інформаційно-бібліографічна діяльність бібліотек: сучасні пріоритети та акценти» провідним бібліографом ЦБС Дзендзель Л.М., а також консультацію провідного бібліотекаря ЦРБ Богатової Л.П. про облік результатів довідково-бібліографічного обслуговування . Надані рекомендації щодо використання та заповнення звітних форм діяльності бібліотек за рік та методична інструкція-консультація про характеристики звітних форм, звітні таблиці та форми бібліографічної діяльності. Бібліотекар РДБ Вертелецька М.Ю надала консультацію "Рекомендаційна бібліографія: цікаво і корисно" щодо особливостей складання рекомендаційних та інформаційних списків для користувачів дітей.
Цікавим був підготовлений працівниками районних бібліотек показовий захід проведення Дня інформації «День нової книги» , програма якого складалася з бесіди «Диво, ім’я якого-книга», інформаційного калейдоскопу «Компанія хороших книг», була презентована книжкова виставка "Нова література - новий погляд на сучасність", тематичні картотеки «Нові часи-нова літератури», запропоновані інформаційні списки літератури нових надходжень.
Директор ЦБС Ярмоленко М.Г. підвела підсумки проведеного семінару. Домашнім завданням для бібліотечних працівників системи було: розробити та провести День інформації або День бібліографії в своїх бібліотеках.

Бібліотечні працівники ЦБС.Робочий момент.Бібліотечні працівники ЦБС.Робочий момент семінару.

/Files/images/SAM_2376.JPGКнижкова виставка "Нова література - новий погляд на сучасність"./Files/images/DSCN0828.JPGНова література, що надійшла до бібліотеки в 2013 році

/Files/images/SAM_2393.JPGНова книга в бібліотеці.../Files/images/SAM_2396.JPG...завжди радість для бібліотекаря!




Районний семінар-тренінг : "Інформаційна культура особистості - вимога сьогодення".

"Інформаційна культура" - поняття багатогранне, це - рівень знань, який дозволяє людині вільно орієнтуватися в інформаційному просторі, приймати участь в його формуванні і сприяти інформаційній взаємодії, вміння пошуку і освоєння інформації, що зафіксована на різних носіях. Інформаційна культура особистості - умова успішної адаптації людини до життя в інформаційному суспільстві.

Останні роки велика увага приділяється інформаційній підготовці особи, яка зводиться не лише навчанню основ бібліотечно-бібліографічних знань та прийомам раціональної роботи з книгою, а й навчанню алгоритмам інформаційного пошуку, ліквідації комп'ютерної безграмотності, засвоєнню гіпертекстових, мультимедійних та інших інформаційно-комунікаційних технологій.

Учні школи, а пізніше студенти часто виявляються безпорадними при вирішенні типових інформаційних завдань: не орієнтуються у структурі бібліотечних каталогів і картотек, не знають їхніх специфічних особливостей при пошуку інформації, не можуть грамотно сформулювати запит і намітити найраціональніший шлях пошуку, із маси інформації відібрати потрібну, зіставити, проаналізувати, грамотно оформити результати.

Аналіз Координаційних планів по пропаганді бібліотечно-бібліографічних знань показав, що існує ряд недоліків у плануванні та реалізації цих планів. Дане питання було винесено на Раду при директорі (9.04.2012 року) рішенням якого було визначено проведення в серпні 2012 року спільного тренінгу сільських і шкільних бібліотекарів з питання координації дій в наданні бібліотечно-бібліографічних знань користувачам бібліотек.

В сільських і шкільних бібліотеках накопичено чималий досвід роботи з інформаційної освіти користувачів, яка забезпечує самостійний пошук інформації. Він пов’язаний з окремими напрямками діяльності, які і називаються по-різному: формування бібліотечно-бібліографічних знань, бібліотечно-бібліографічної грамотності, культури читання, бібліотечно-бібліографічної культури, інформаційної грамотності, комп’ютерної грамотності, навколо цих питань повинна йти мова серед бібліотекарів.

27 серпня 2012 року такий тренінг відбувся на базі центральної районної бібліотеки. Тема тренінгу " Ефективність спільної роботи сільських і шкільних бібліотек в реалізації «Координаційних планів по пропаганді бібліотечно-бібліографічних знань на 2012-2013 роки».

Згідно програми тренінгу учасникам було надано методичні рекомендації, консультації, проведено практичні заняття стосовно складання і реалізації планів.

/Files/images/IMG_0001.JPGОбмін досвідом серед учасників тренінгу./Files/images/IMG_0002.JPGПровідний бібліограф ЦРБ Дендзель Л.М. проводить практичні заняття.




Районний семінар : "Читання української книги, популяризація української літератури: традиції та новації"

/Files/images/IMG_0050.JPG

15 жовтня 2012 року в читальному залі районної бібліотеки відбувся семінар бібліотечних працівників району на тему «Читання української книги, популяризація української літератури: традиції та новації».

Про завдання і перспективи роботи бібліотек району по популяризації як класичної, так і незнаної багатьма пересічним людям сучасної української літератури проінформувала директор ЦБС М.Г.Ярмоленко.

Провідним бібліографом ЦБС Л.Дзендзель було надано консультацію на тему «Видавнича діяльність по популяризації української художньої літератури». Ознайомила учасників семінару з сайтами по вивченню передового бібліотечного досвіду з популяризації української літератури та впровадження його у роботу бібліотек системи.

В програмі семінару – Інтернет-огляд електронних бібліотек української художньої літератури на допомогу бібліотекарям та викладачам української літератури «Українська література в Інтернеті».

Про українську видавничу справу як рушія розвитку української літератури вела мову провідний бібліотекар ЦРБ Л.Андрейченко.

Про популяризацію творів сучасної української літератури розповіла заступник директора ЦБС по роботі з дітьми І.Каштальян.

Провідним методистом ЦБС О. Люткіною було надано консультації на теми «Аспекти популяризації української літератури як складової соціокультурної діяльності бібліотек» та «Мотиви та фактори, що впливають на читання української художньої літератури (нові і традиційні форми популяризації української літератури)».

Крім того, було проведено годину обміну досвідом з питань читання української книги та її популяризації. Своїм досвідом ділились сільські бібліотекарі району: Н.Кравчук, О.Чухіль, Г.Апанасько.

Сільські бібліотекарі виконали домашнє завдання до семінару, а саме: розробили розділи, підібрали цитати, ілюстрації до виставки забутих книг «Сторінками призабутої спадщини»




/Files/images/Библ.картинки_11.jpg

«Бібліотекар – читачі-діти: спілкування, взаємодія, співпраця»

(Районний семінар)

Методична робота в умовах ЦБС включає: допомогу бібліотекарям ЦБС в оволодінні новими засобами і методами роботи; виявлення і запровадження передового досвіду; організацію системи підвищення кваліфікації кадрів; координацію роботи бібліотек і ін..

Сьогодні в бібліотеках важлива увага приділяється роботі з дітьми. Ми хочемо, щоб вони були освіченими, високорозвиненими, інтелектуальними, але таких громадян треба виховати, вчасно забезпечити їх необхідною інформацією, яку повинна надати їм бібліотека.

В листопаді місяці для бібліотекарів ЦБС був проведений семінар «Бібліотекар – читачі-діти: спілкування, взаємодія, співпраця». Бібліотекарі одержали консультації, методичні рекомендації за темами : Вектори розвитку сучасного обслуговування читачів-дітей у сільській бібліотеці; Бібліотека – центр інформації для читачів-дітей; Удосконалення сімейного читання в бібліотеках ЦБС; Підсумки ТДЧ: аналіз,обмін досвідом; Нагородження переможців «Кращий читач-2012»; Важливі питання звіту 2012.

В рамках семінару проведено годину професійного спілкування під час якої йшла мова про значення звітності 2012 року в бібліотеках ЦБС.

Було надано консультацію провідним методистом ЦБС Люткіною О.І. про види звітних документів. Надані рекомендації щодо заповнення статистичних звітних форм діяльності бібліотек за рік. Кожному сільському бібліотекарю була надана методична консультація стосовно звітних форм, таблиць бібліотечної діяльності. Надані рекомендації щодо складання інформаційного звіту та перелік питань, які треба включити до текстового звіту.

Провідний бібліограф ЦБС Дзендзель Л.М. надала консультацію щодо звітних форм інформаційно-довідково-бібліографічної роботи.

Провідний бібліотекар ЦРБ Андрейченко Л.В. розповіла про звітні форми і таблиці по формуванню і використанню бібліотечних фондів за 2012 рік, обговорили питання передплати періодичних видань на 2013 рік та результати вивчення розділу фонду «3. Техніка. Технічні науки». Також надано консультацію по вивченню розділу «Краєзнавчий фонд», який буде проводитись в 2013 році.

Під час дружньої кави бібліотекарі мали змогу поспілкуватись між собою, поділитись досвідом своєї роботи. Підведено підсумки семінару, висловлено думки про його рівень, та побажання.


Кiлькiсть переглядiв: 1064