Виставка до Всесвітнього дня ООН

24 жовтня 1945 року, після того, як більшість держав - засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, була офіційно створена Організація Об’єднаних Націй. У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. Традиційно в цей день у всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням.

За словами Генерального секретаря, в будь-якому куточку світу Організація Об’єднаних Націй є живим втіленням надії.

Організація Об’єднаних Націй живе в серці і свідомості кожного громадянина як організація, здатна покласти край насильству і укоренити терпимість, сприяти розвитку і забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності. Працюючи на повну силу, Організація Об’єднаних Націй може сприяти здійсненню цих високих сподівань людства.

Святкування Дня Організації Об’єднаних Націй є ствердженням нашої віри в ці сподівання людства.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_oon/9629466.mtnbih0qi1.W330.jpg

Міжнародні організації: Навч. Посібник / За ред.. О.С. Кучика. – К.: Знання, 2007. – 749с.

У навчальному посібнику нового покоління розглядаються проблеми і перспективи співробітництва держав у різних міжнародних, регіональних організаціях та міждержавних утворення.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_oon/завантаження.jpg

Баймуратов М.О.

Міжнародне право. – Х.: «Одіссей», 2002. – 672с.

У підручнику, відповідно до програми курсу міжнародного публічного права, освітлюються основні принципи , галузі й інститути сучасного міжнародного публічного права.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_oon/123.jpg

Козак Ю.Г.

Організація Об’єднаних Націй та міжнародне економічне співробітництво [Текст] / Ю.Г. Козак, В.В.Ковалевський // Міжнародні організації: навч. посіб. – К.: ЦУЛ, 2003. – С. 63 – 87

Висвітлюються питання загальних закономірностей діяльності та історії виникнення міжнародних організацій, дається характеристика глобальних організацій за галузевою ознакою, досліджуються регіональні та неурядові економічні організації, а також особливості діяльності України в міжнародних організаціях.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_oon/1001983152.jpg

Европейское право: Учебник для вузов / Под общ. Ред. Д. ю. н., проф. Л.М. Энтина. – М.: Издательство Норма, 2002. – 720с.

В учебнике рассматривается процесс формирования и развития европейского права, его содержание и особенности, структура и принципы отношений с национальным правом государств – членов ЕС…..


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_oon/завантаження (1).jpg

Макбрайд, ДЖ.

Європейська конвенція з прав людини та кримінальний процес. – К.: «К.І.С.», 2010 – 576с.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_oon/40009.jpg

Європейський суд з прав людини. Базові матеріали. Застосування практики. – К.: Український центр правничих студій, 2003. – 582с.

У збірнику друкується широкий каталог офіційних документів та інформаційно-довідкових матеріалів, що стосуються діяльності Європейського суду з прав людини.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_oon/546.jpg

Бруз В.С.

Роль ООН у сучасних міжнародних відносинах [Текст] / В.С. Бруз // Міжнародні відносини та зовнішня політика (1980— 2000 роки) : підруч. для студ ВНЗ / Л.Ф.Гайдуков, В.Г.Кремень, Л.В.Губерський [та ін.]. - К.: Либідь, 2001. – С.235 – 265

Аналізуються кардинальні зміни міжнародного становища та геополітичної ситуації на земній кулі протягом останнього двадцятиліття: завершення епохи «холодної війни», зникнення біполярної структури світу, формування системи міжнародної безпеки та ін. Висвітлюється розвиток міжнародних відносин в основних, регіонах планети.


Опубліковано 24.10.2013




Енциклопедичні видання незалежної України

Віртуальна виставка

Енциклопедична справа в Україні має давню традицію. Здобуття Україною державної незалежності і 20 років самостійного розвитку загострили і по-іншому поставили необхідність національної самоідентифікації та самопізнання, як і відтворення образу сучасної України в усій його повноті – для її громадян і для світу.

Відповіддю на цю потребу стала поява численних довідників з різних сфер суспільного життя і галузевих енциклопедій, покликаних задовольнити інформаційний голод.

Довідково-бібліографічний відділ Науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ пропонує вашій увазі книжково-ілюстративну виставку енциклопедичних видань з фондів бібліотеки

Розділ 1

Україна у всіх вимірах на сторінках першого універсального видання

“Енциклопедія Сучасної України” – перше багатотомне видання про Україну у всіх вимірах від початку 20 століття до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, персоналіях. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті.

/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/entsiklopedichn_vidannya_nezalejno_ukrani/1.jpg

Енциклопедія Сучасної України / НАН України, Координац. бюро (Ін-т енциклопед. досліджень) ; НТШ ; [відп. секр. М. Г. Железняк] – К. : Координац. бюро Енцикл. Сучасн. України (Ін-т енциклопед. досліджень) НАН України, 2001- .

Т. 1. : А. – 2001. – 823 с.

Т. 2. : Б-Біо. – 2003. – 871 с.

Т. 3. : Біо-Бя. – 2004. – 695 с.

Т. 4. : В-Вог. – 2005. – 699 с.

Т. 5. : Вод-Гн. – 2006. – 727 с.

Т. 6. : Го-Гюн. – 2006. – 711 с.

Т. 7. : Ґ-Ді. – 2007. – 707 с.

Т. 8. : Дл-Дя. Додаток А- Ґ – 2008. – 715 с.


Розділ 2

Перші вітчизняні універсальні довідкові видання у галузі гірничої науки та техніки

Гірництво, пошук, видобуток та переробка корисних копалин — найдавніші галузі діяльності людини. Упорядкування, систематизація, унормування термінології в гірничій науці, промисловості, в гірничій справі, узагальнення світового досвіду гірництва у єдиній фундаментальній праці є важливим компонентом розвитку природничих наук, наукової та практичної діяльності в гірничій галузі України.

/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/entsiklopedichn_vidannya_nezalejno_ukrani/2.jpg

Мала гірнича енциклопедія : в 3 т. / за ред. Білецького В. С. – Донецьк : Донбас, 2004- .

Т. 1 : А-К. – 2004. - 618 с.

Т. 2 : Л-Р. – 2007. - 650 с.


Розділ 3

Окремі галузеві енциклопедичні видання

/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/entsiklopedichn_vidannya_nezalejno_ukrani/3.jpg

Ілюстрована енциклопедія історії України : в 3 т. / [авт. тексту О. Кучерук]. – Вид. переробл., допов. - К. : Спалах, 2004- .

Т. 1 : Від найдавнішого часу до кінця 18 ст. – 2004. - 216 с.: іл.

Видання є універсальним довідником, що містить інформацію з бага¬товікового минулого української нації, держави. Тут представлено біографії українських князів, гетьманів, державних, політичних, громадських діячів, найвидатніших представників культури, подано окремі відомості про сусідні народи і держави, найважливіші поняття історичної науки, характеристики допоміжних історичних дисциплін (геральдика, нумізматика, джерелознав¬ство тощо), окремих пам'яток писемності, архітектури. Видання щедро ілюстроване картами з історії України, портретами, малюн¬ками. Воно стане добрим помічником всім, хто вивчає історію України.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/entsiklopedichn_vidannya_nezalejno_ukrani/4.jpg

Політологічний енциклопедичний словник / за ред. Ю. С. Шемшученка [та ін.]. ; НАН України, Ін-т держави і права ім. М. Корецького ; Укр. асоц. політологів. – Вид. 2-е, допов. і переробл. – К. : Генеза, 2004. – 736 с.

Політологічний енциклопедичний словник є першим в Україні фундаментальним виданням подібного типу в галузі політології. Більш як 1000 термінів та персоналій словни¬ка дають досить широке уявлення про стан і досягнення сучасної світової й вітчизняної політології та про її термінологічний апарат. Друге видання грунтовно перероблене і до¬повнене. Розраховано на вчених, політиків і державних службовців, викладачів і студентів, усіх, кого цікавлять соціально-гуманітарні науки.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/entsiklopedichn_vidannya_nezalejno_ukrani/5.jpg

Юридична енциклопедія : в 6 т. / НАН України, Ін-т держави і права ім. М. Корецького ; [редкол.: Ю. С. Шемшученко та ін.]. – К. : Вид-во “Укр. енцикл.” ім. М. Бажана, 1998-2004 .

Т. 5 : П-С. – 2003. - 736 с.: іл.

Т. 6 : Т-Я. – 2004. - 768 с.: іл.

Юридична енциклопедія — перший в Україні багатотомний систематизований звід знань про державу і право.

У п'ятому та шостому томах подано відповідно1668 та 1522 статей, карти та ілюстративний матеріал. Останній шостий том включає “Доповнення”, покажчик авторів, іменний покажчик, список скорочень. Пропонується також словник латинських юридичних виразів і термінів. Розрахована на широке коло читачів.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/entsiklopedichn_vidannya_nezalejno_ukrani/6.jpg

Популярна юридична енциклопедія / [ В. К. Гіжевський, В. В. Головченко, Е. Ф. Демський та ін. ; кер. В. С. Ковальський]. – К. : Юрінком Інтер, 2003. – 527 с.

Подана тут термінологія використовується в Конституції України, кодексах та інших законодавчих актах, що визначають основні засади життєдіяльності держави та соціальних правових ролей українських громадян. Видання розраховане на широке коло читачів, які цікавляться правовими проблемами.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/entsiklopedichn_vidannya_nezalejno_ukrani/7.jpg

Українська мова : енциклопедія / НАН України, Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні, Ін-т укр. мови ; [редкол.: Русанівський В. М. та ін.]. – К. : Вид-во “Укр. енцикл.” ім. М. Бажана, 2007. – 856 с.: іл.

В енциклопедії подано відомості про українську мову та українське мовознавство. Розкрито термінологічні одиниці, номенклатурні одиниці, розглянуті різні аспекти опису української мови, вміщено основні поняття загального мовознавства. Багато статей присвячено мовознавцям, письменникам, які зробили істотний внесок у розвиток української мови, філологічної науки тощо. Йдеться також про установи та організації, друковані органи, які ведуть дослідження і пропаганду української мови. Розрахована як на філологів, так і на широке коло читачів.


Опубліковано 14.10.2013




«Книжковий світ»

Шановні читачі! До вашої уваги пропонуємо декілька нових видань які надійшли до бібліотеки. Ознайомитись з ними ви можете на виставці нових надходжень.

/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4284.JPG

Історико-культурні заповідники. Плани організації територій: монографія/ за ред. Вечерського В. В.; Мін-во культури України, Науково-дослідний ін-т пам'ятко-охоронних досліджень. - Киiв: Фенікс, 2011. - 192 с.

Ця монографія продовжує дослідження присвячене проблемам розроблення генеральних планів розвитку державних історико-культурних заповідників України.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4268.JPG

Бойко, В. Н.

Книга памяти подводников ВМФ, уроженцев г. Николаева и Николаевской области, погибших в ХХ веке: литературно-художественное издание/ Владимир Николаевич Бойко, Владислав Витольдович Мацкевич. - Николаев: Издатель Торубара Е. С., 2011. - 164 с.

В книге собраны имена моряков-подводников Военно-Морского флота - уроженцевг. Николаева и Николаевской областы, погибших в годы Великой Отечественной войны, а также краткие сведения о них.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4271.JPG

Горбуров, Е. Г.

Первые кавалеры украинских наград на Николаевщине (1994-2009 гг.): научно-популярная литература/ Евгений Григорьевич Горбуров, Кирил Евгеньевич Горбуров. - Миколаїв: Шамрай, 2013. - 144 с.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4283.JPG

Деревянко, К. В..

Украинка против Украины: научно-популярная литература/ К. В. Деревянко, Г. Л. Бобров. - Луганск: Виртуальная реальность, 2012. - 462 с. - рус. - Библиогр.: с. 458-459

Экземпляры: всего:1 - З.гай(1)

Все ли украинцы думают так, как Л. Украинка? Пришло время задуматься о том. кто украшает своим ликом наши скудные гривны и по какому праву.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4270.JPG

Донченко, О. А.

Архетиповий менеджмент: монографія/ Олена Андріївна Донченко. - Кіровоград: Імекс ЛТД, 2012. - 264 с.

У монографії викладено основи авторської теорії архетипового менеджменту.Під ним авторка розуміє методологічні засади аналізу і способи практичного використання архетипів, що в досліджуваному контексті розглядаються як неусвідомлювані чинники соціального управління і самоуправління.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4282.JPG

Екологічні казки: збірка дитячих творів : для мол. шк. в.. - Миколаїв: Департамент ЖКГ виконкому Миколаївської міської ради, 2011.

В книзі зібрані дитячі казки - результат міського миколаївського конкурсу "Екологічна казка", мета якого навчити підростаюче покоління не залишатися байдужими до навколишнього світу.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4276.JPG

Карпунина, В. Е.

Есенинские мотивы: поэзия/ Валентина Евгеньевна Карпунина. - Николаев: Илион, 2012. - 88 с.

В сборнике автор отображает сущность лирики Есенина.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4281.JPG

Лебідь, С.

Зелена енциклопедія Миколаєва: навч. посібник з озеленення міста : для сер. навч. закладів/ С Лебідь. - Миколаїв: Департамент ЖКГ виконкому Миколаївської міської ради, 2011. - 216 с.

Це навчальний посібник з озеленення міста, в якому популяризується ідея охорони рослинних насаджень міста, надаються матеріали, що є необхідними для практичної діяльності щодо покращення стану зелених об'єктів.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4273.JPG

Соціальне научання : механізми розвитку політичних ставлень молоді: науково-методичний посібник/ [І. В. Жадан, І. А. Дідук, С. І. Позняк та ін.]; Нац. академія пед. наук України, Ін-т соціальної та політ. психології. - Кіровоград: Імекс ЛТД, 2012. – 352с.

У посібнику представлено теоретичний аналіз науково-методологічних підходів до дослідження механізмів соціального научання.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4277.JPG

Участь громадськості у збереженні навколишнього середовища міста Миколаєва : від минулого до майбутнього: матеріали V Миколаївських міських екологічних читань "Збереження для нащадків". 27-28 листопада 2012 року/ Мик. міська рада, Центр. біб-ка ім. М. Л. Кропивницького м. Миколаєва та ін.. - Миколаїв : СПД Румянцева Г. В., 2012. - 128 с.

В збірник увійшли тези учасників читань, які висвітлюють участь громадськості у збереженні навколишнього середовища Миколаєва і відновленні природних багатств міста.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4278.JPG

Хіміч, Я. О.

Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового мененджменту та ініціативної діяльності бібліотек: посібник для бібліотекарів за програм. підвищ. кваліфікації/ Ярослава Олегівна Хіміч; Укр. бібл. асоц., НАКККіМ, Центр безперерв. інформ.-бібл. освіти, Голов. тренінг. центр для бібліотекарів. - Київ: Саміт-Книга, 2012. - 88 с.

Посібник для бібліотекарів складається з 8 тем, кожна з яких містить теоретичну частину, практичні завдання, питання до самостійної роботи та список використаної і рекомендованої літератури.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4275.JPG

Часто, П. І.

Вільне слово американської України: історіографічне видання/ Петро Іванович Часто. - Нью-Йорк: Ukrainian Book; Ужгород: TIMPANI, 2012. - 816 с.

Книга у жанрі хроніки-хрестоматії охоплює провідні теми, що мали, починаючи вереснем 1893 року, виразний розвиток на сторінках "Свободи" - газети американських українців.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4269.JPG

Чуткие струны Марка Лисянского: сборник/ авт.-упоряд. Аров Б. Л.. - Николаев: Изд-во Ирины Гудым, 2011. - 304 с.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/knijkoviy_svt/DSCN4280.JPG

Шевченко, І. О.

Нова бібліотечна послуга : використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці: посібник для бібліотекарів за програм. підвищ. кваліфікації/ Ірина Олександрівна Шевченко; Укр. бібл. асоц., НАКККіМ, Центр безперерв. інформ.-бібл. освіти, Голов. тренінг. центр для бібліотекарів. - Киiв: Самміт-Книга, 2012. - 76 с.

Посібник містить теоретичну частину, практичні завдання, питання до самостійної роботи. До посібника додається диск з мультимедійними презентаціяґми за темами програми.


Опубліковано 07.10.2013




Знай про Європу більше

/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/01.jpg
“Європа — це досвід багатьох віків”.
Микола Хвильовий

Шановні друзі!

Європейський Союз — це унікальне міжнародне утворення, інтеграційне об'єднання 27 країн на основі спільних людських і демократичних цінностей, яке має на меті досягнення стабільності, миру та процвітання. Ця віртуальна виставка підготовлена в рамках комплексної бібліотечної культурно-освітньої програми “Європейська світлиця”. Представлені на ній видання з фонду Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва допоможуть вам отримати знання про спільну європейську спадщину, діяльність Європейського Союзу, європейську інтеграцію України.


Розділ І. Європа — наш спільний дім

/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/02.jpg

Довгань Г. Д. Країнознавство : довідник / Г. Д. Довгань, А. Й. Сиротенко, О. Г. Стадник. — Х. : Веста ; Ранок, 2007. — С. 7—202. : іл.

Довідник являє собою комплексний виклад матеріалу з курсу “Країнознавство” для поглибленого вивчення географії в 10-11 класах. До уваги читача — докладна характеристика понад 60 країн світу: особливості їхнього географічного положення, історичного розвитку, господарства і культури.

В першому розділі довідника інформацію про країни Європи згруповано у 5 частинах: Західна Європа, Північна, Південна, держави-карлики. Окрема глава присвячена країнам Центрально-Східної та Східної Європи, які мають спільні кордони з Україною: Польщі, Словаччині, Угорщині, Румунії, Молдові, Білорусі і Росії.

Призначений для вчителів географії, школярів, абітурієнтів, студентів, викладачів, а також усіх, хто цікавиться географією.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/03.jpg

Мальська М. П. Туристичне країнознавство: Європа : навч. посіб. / М. П. Мальська, М. З. Гамкало, О. Ю. Бордун. — К. : ЦУЛ, 2009. — 224 с.

Збільшення обсягів туристичних потоків, зокрема в Європі, зумовлює зростання практичної ролі та значення туристичного країнознавства. Навчальний посібник є першим у серії “Туристичне країнознавство”, яка започаткована кафедрою туризму Львівського національного університету ім. Івана Франка.

У виданні розглянуто туристично-рекреаційний потенціал 29 країн Європи: переважаючі види туризму, головні архітектурні і природні пам'ятки, популярні туристичні маршрути; описано географічне положення, адміністративний устрій та поділ країн, історичні факти. У додатках міститься багато цікавої інформації: тексти Законів України “Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України”, “Про державний кордон України”; адреси і телефони — Посольств та Консульств України в країнах Європи, постійних представництв і місій при міжнародних організаціях (ООН, НАТО, Рада Європи, ЮНЕСКО, Європейський Союз та інші), Генеральних консульств України, Почесних консулів України.

Для студентів спеціальностей “Менеджмент організацій” і “Туризм” вищих навчальних закладів.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/04.jpg

Фонтейн П. Європа в 10 пунктах / Паскаль Фонтейн ; ред. С. Павловський. ― К. : Альтернативи, 1999. ― 64 с. : іл.

Автор цього видання — Паскаль Фонтейн, експерт Європейського Союзу, професор, який деякий час був викладачем Інституту політичних студій у Парижі. До уваги читача — коротка історія європейської інтеграції, інформація про інституції Європейського Союзу, економічний, валютний, політичний союз, оборону і єдиний ринок, спільну політику, а також розглянуто аспекти взаємодії ЄС і світу, перспективи подальшого розвитку Європейського Союзу. В додатках ви можете ознайомитись з основними датами історії європейської інтеграції (з 1950 до 1999 року), з Представництвом Європейської комісії в Україні. Звертаємо вашу увагу, що інформацію у виданні подано станом на грудень 1999 року.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/05.jpg

Фонтейн П. Європа у 12 уроках / Паскаль Фонтейн. ― К. : Віва-Принт, 2008. ― 56 с.

Це видання написано у 2003 і доповнено у 2006 році Паскалем Фонтейном, і є продовженням попереднього видання — “Європа у 10 пунктах”.

Яка мета ЄС? Чому та яким чином його було створено? Як він працює? Що він дав своїм громадянам і які нові проблеми постають перед ним сьогодні? Як має змінитися Європейський Союз, якщо він розшириться до 30 країн? Чи може ЄС успішно конкурувати з іншими крупними економіками в епоху глобалізації? Чи здатна Європа продовжувати відігравати провідну роль на світовій арені? Саме ці питання розглянуто у книзі.


Розділ ІІ. Європейські горизонти України

/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/06.jpg

Країни Євросоюзу та Україна : навч. посіб.-довідник / упоряд. Я. Бухней ; за ред. О. Крисюка. — Тернопіль : Астон, 2008. — 208 с.

Це видання — результат праці творчої групи вчителів-географів м. Львова під егідою міського інформаційно-методичного центру освіти, зокрема методиста ІМЦО Ярослави Йосипівни Бухней та Олега Степановича Крисюка — учителя-методиста Класичної гімназії при Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Затверджено до друку вченою радою Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Автори розглядають європейську інтеграцію України як шлях модернізації економіки, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, можливість виходу на єдиний внутрішній ринок ЄС, наближення соціальних умов України до високих європейських стандартів, підвищення рівня життя й добробуту населення, зміцнення національної безпеки України.

Якими є стосунки України з іншими країнами ЄС, які перспективи вимальовуються перед Україною в недалекому майбутньому? Ці та інші питання висвітлюються у пропонованій книзі. Водночас її можна розглядати не тільки як посібник, але й як довідник про країни ЄС, оскільки у книзі розміщено довідковий матеріал про кожну країну ЄС, а також різні цікавинки про ці країни.

Рекомендується викладачам географії, студентам, учням шкіл, широкому колу читачів, які цікавляться географією, проблемами Євросоюзу, перспективами вступу України в ЄС.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/07.jpg

Голуб Н. В. Україна та міжнародні організації : інформаційно-довідкове видання / Н. В. Голуб, П. А. Клімкін. — К. : Кондор, 2003. — 212 с.

В інформаційно-довідковому виданні висвітлюються історія створення, основні функції, організаційні основи, механізми роботи та напрями діяльності міжнародних організацій, в яких Україна є членом або прагне набути членства. Увага приділяється участі України в діяльності таких організацій, як ООН, Рада Європи, Організація з безпеки та співробітництва в Європі, СНД, окремих регіональних ініціативах. З огляду на задекларовані Україною стратегічні цілі на європейську та євроатлантичну інтеграцію більш детально розглядається діяльність Європейського Союзу та НАТО, а також основні сфери співробітництва нашої держави з цими міжнародними структурами.

Для студентів, фахівців-міжнародників, усіх, хто цікавиться міжнародними відносинами та зовнішньою політикою нашої держави.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/08.jpg

Кордон М. В. Європейська та євроатлантична інтеграція України : навч. посіб. — К. : ЦУЛ, 2008. — 172 с.

Навчальний посібник видано за рішенням вченої ради Житомирського державного університету ім. Івана Франка. Висвітлюється історія створення і розвитку таких організацій, як Європейський Союз і НАТО, розглядається питання співробітництва з ними України.

Розділ “Європейська інтеграція України” містить наступну інформацію: історія відносин Україна — Європейський Союз та їх співробітництво; Україна і — Світова організація торгівлі, Болонський процес; українсько-російські взаємовідносини в контексті європейської інтеграції. Корисним для студентів буде додатковий матеріал: перелік країн, що входять до європростору, учасниць Болонського процесу, в яких введено єдиний диплом європейського зразка; показники валового внутрішнього продукту на душу населення.

Також представлені завдання для тестової перевірки знань студентів, теми рефератів, тематика науково-практичних конференцій, круглих столів, питання для дискусій, вікторин, олімпіад, конкурсів.

Для студентів вищих навчальних закладів.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/09.jpg

Україна на шляху до Європейського Союзу. ― Варшава : Управління комітету європейської інтеграції, 2006. ― 189 с.

Це видання підготовлено в рамках партнерського проекту “Україна на шляху до ЄС” урядової інституції, яка з 1996 року координує політику європейської інтеграції Польщі, — Управління комітету європейської інтеграції, і найстарішої польської неурядової організації — Фонду імені Стефана Баторія. Проект передбачав організацію публічних семінарів у 9 містах східної і південної території України; 2 експертні семінари у Києві. Усі статті, представленні у виданні, підготовлені на основі тематики, що піднімалася на семінарах. Окремий розділ — це вдалий польський досвід шляху до Європейського Союзу, його окремі аспекти. Цікавими для користувачів будуть результати суспільних досліджень щодо європейського вибору України, програми освітньої політики ЄС, рамки співпраці вищих навчальних закладів і європейського наукового середовища.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/10.jpg

Україна на шляху до Європи / упоряд. В. Шкляр, А. Юричко. ― К. : Етнос, 2006. ― 496 с.

Видання випущено за програмою “Українська книга” і об'єднує статті провідних вчених-політологів, журналістів, державних діячів, у яких висвітлюються проблеми глобалізації і націоналізму, інтеграції до ЄС, журналістики (свобода слова і морально-етичні принципи), аналізується досвід країн, які пройшли цей шлях, а також проблеми і набутки України в реалізації стратегічної мети.

В додатках ви можете ознайомитись з Планом дій Україна — ЄС на 2005-2007 роки; стратегією інтеграції України до ЄС і Угодою про партнерство та співробітництво між європейськими співтовариствами і Україною; паспортною довідкою щодо відносин між Україною та ЄС у 1991-2004 роках.


Розділ ІІІ. Європейський Союз шляхами самовизначення

/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/11.jpg

Довгань В. М. Європейський Парламент: правовий статус і компетенція в системі органів Європейського Союзу : монографія. ― К. : КНТ, 2007. ― 204 с.

Автор — Віктор Миколайович Довгань, кандидат юридичних наук, магістр європейського права і економіки, спеціаліст з міжнародного права, викладач факультету правничих наук Національного університету “Києво-Могилянська Академія”. Має досвід роботи у проекті USAID з питань вступу України до СОТ та сприяння іноземним інвестиціям; Українсько-європейському консультативному центрі з питань законодавства (UEPLAC). Видання рекомендовано до друку Вченою радою Національного університету “Києво-Могилянська Академія”.

В монографії здійснено аналіз інституційного механізму Європейських Співтовариств та Європейського Союзу, ролі і місця Європейського Парламенту в системі органів, компетенції в процесі прийняття рішень та правових основ міжпарламентського співробітництва між Україною та Євросоюзом. Розглянуто етапи становлення та розвитку Європейського Парламенту в контексті реформування ЄС та створення Євросоюзу. В роботі порівнюється порядок формування та внутрішня структура Європейського Парламенту з представницькими асамблеями міжнародних організацій та парламентами держав.

Монографія буде корисною для державних службовців та практикуючих юристів, які займаються питаннями співробітництва з ЄС, а результати дослідження можуть бути використані науковцями, викладами та студентами вищих навчальних закладів.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/12.jpg

Копійка В. В. Європейський Союз : заснування і етапи становлення : навч. посіб. для студентів вищих навчальних закладів. ― К. : Видавничий Дім “Ін Юре”, 2001. ― 448 с.

Цей навчальний посібник — один з перших вітчизняних підручників, присвячених історії й аналізу сучасного стану європейської інтеграції. Висвітлені витоки й еволюція ідей і концепцій єдиної Європи; аналіз концептуально-теоретичних підходів до шляхів розвитку європейської інтеграції, а також сучасних моделей і концепцій євроінтеграційних процесів.

Структура навчального посібника побудована згідно з основними етапами інтеграційних процесів у Європі, починаючи з ранніх повоєнних років і закінчуючи кінцем 90-х. Подано послідовну характеристику основних етапів становлення комунітарного економічного, валютно-фінансового, політико-правового і соціального простору. Приділена увага і проблематиці входження України до Європейського Союзу. Додатки містять багато цікавої інформації, представленої у вигляді карт, таблиць, схем і діаграм.

Затверджено до видання Вченою радою Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Розраховано як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів, а також стане в нагоді аспірантам і викладачам, які займаються проблемами інтеграційних процесів у Європі.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/13.jpg

Політика європейської інтеграції : навч. посіб. / під ред. В. Г. Воронкової. ― К. : Професіонал, 2007. ― 512 с.

Навчальний посібник присвячений аналізу концептуальної парадигми політики європейської інтеграції, зокрема, політичних, соціальних, культурних чинників євроінтеграції, ролі громадської думки у процесах євроінтеграції, перспектив розширення співробітництва України та ЄС, перешкод, які стоять на шляху до ЄС. Проаналізовано основні напрями та механізми підвищення ефективності євроінтеграційної політики; запропоновано основні засади стратегії розширення співпраці України з країнами ЄС; обгрунтована концепція етнонаціонального буття та роль національної держави в умовах глобалізації та євроінтеграції.

Видання розраховано на студентів, магістрів вищих навчальних закладів, аспірантів, науковців, викладачів, працівників державних органів влади.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/14.jpg

Словник-довідник Європейського Союзу / ред. Ю. Марченко. ― К. : К.І.С., 2001. ― 152 с.

Головна мета цього видання — допомогти зорієнтуватися в морі понять і термінів, дати напрямок для подальшого пошуку.

Перша частина присвячена Європейському Союзу як міждержавному об'єднанню. Крім глосарія основних термінів вона містить короткі загальні відомості про інституції ЄС, хронологію головних подій та інформаційні ресурси ЄС в Інтернеті. В другій частині вміщено відомості, які безпосередньо стосуються взаємовідносин України з Європейським Співтовариством, а також проекти ТАСІС в Україні.

Укладачі рекомендують інформаційні джерела Інтернету: сервер “Європа” та сайт Представництва Європейської Комісії в Україні


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/den_vropi/15.jpg

Європа майбутнього: Європейський Союз перед наступним розширенням / М. Беме, А. Фукс, Ш. Раппенглюк, С. Штох. ― Мюнхен: Швальбах, 2005. ― 296 с.

Видання здійснено в рамках проекту “Формування європейської свідомості шляхом проведення рольових ігор у ВНЗ України” і містить матеріали дослідницької групи “Молодь і Європа”.
Глава І містить інформацію про питання розширення і поглиблення ЄС; глава ІІ — це ділова гра (ідея, можливі варіанти, сценарій, ролі учасників, перебіг гри, часові та організаційні рамки); глава ІІІ — рольові профілі (Європейська комісія, Депутати Європейського парламенту, члени Ради ЄС, кандидати на вступ, представники мас-медіа); глава IV — містить матеріали для копіювання рольових профілів; глава V — це необхідні для гри матеріали (бланки і зразки протоколу переговорів, регламенту, заяв про прийом, запрошень і повідомлень, угод і висновків та інших документів). Цікавим є фактичний та аналітичний матеріал щодо ролі кожної країни-члена в ЄС, її відношення до реформ, розширення і подальшого розвитку ЄС, підтримки чи, навпаки, побоювань і несприйняття окремих пропозицій. Для отримання більш детальної інформації також радимо скористатися сайтом Представництва України при Європейському Союзі.

Опубліковано 17.05.2013




ПРЕЗЕНТАЦІЯ книги В.А. Кузьева «Героизм и трагедия на юге Прибужья».

4 квітня 2013 року в районній бібліотеці відбулася презентація нової книги В.А. Кузьева « Героизм и трагедия на юге Прибужья».

/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/prezentatsya_knigi_va_kuzeva_/1.jpg/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/prezentatsya_knigi_va_kuzeva_/2.jpg

В останні роки все рідше і рідше видається художня, мемуарна, наукова та історична література з невичерпної тематиці, висвітлює події воєнного лихоліття 1941-1945 рр.. на Миколаївщині.

В книзі В.А.Кузьєва ,на основі розповідей і спогадів ветеранів війни, безпосередніх учасників захисту в серпні 1941-го і звільнення в березні 1944 р. нашого южнопрібугського краю, архівних та інших документів, преси та літературних творів автор цікаво, дохідливо і правдиво пише про події воєнних дій того часу.

Збираючи матеріал для книги, В.А. Кузьев особисто зустрічається з видними начальниками - маршалом Радянського Союзу В.І. Чуйкова, маршалами авіації В.А. Судеец і військ зв'язку А.І. Леоновим, генералом - командувачем 9-ю армією Південного фронту Я.Т. Черевиченко, начальником розвідки 3-го Українського фронту А.С. Роговим, двічі Героями Радянського Союзу генерал-полковником авіації (пізніше маршал авіації, а в 1944 р. в березні льотчик-винищувач) Н.М. Скоморохова, начальником оперативного управління штабу фронту генерал-майором І.М. Буреніна, начальником тилу фронту генерал-полковником А.І. Шебуніним, двічі Героєм Радянського Союзу, колишнім командиром 236-ї дивізії, яка билася на Ковалевського вогняному плацдармі, генерал-майором І.І. Фесіна і багатьма іншими воєначальниками, командирами і рядовими воїнами, які брали найактивнішу участь в захисті та визволенні Миколаївщини.

Книга В.А. Кузьева «Героїзм і трагедія на півдні Прибужжя» вельми корисна і необхідна в справі патріотичного виховання молодого покоління. Вона нагадує нині сущим про героїчні подвиги радянських людей в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.., Про трагічні долі її учасників, про численні жертви в ім'я Перемоги. Ця книга - полум'яний заклик до увічнення в пам'яті всіх, хто кував ту велику Перемогу, не шкодував свого здоров'я і самого життя, врятував нашу країну від німецького нашестя і фашистського рабства. Це запалюючий заклик до безкомпромісної боротьби з тими, хто намагається зазіхати на цю пам'ять.


Опубліковано 05.04.2013




Віртуальна виставка «Захищаємо воду».

За висновками експертів ООН, понад 20% населення Землі (1 млрд 400 млн осіб) страждають від нестачі води, придатної для пиття та зрошування посівів. Нестача води в багатьох країнах пов'язана з нераціональним її використанням та забрудненням.

У червні 1999 року у Лондоні на ІІІ Конференції міністри екології та охорони здоров'я 35 європейських країн, у тому числі й України, підписали Протокол з проблем води та здоров'я, зобов'язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов'язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій.

За даними ООН, Україна посідає 95 місце серед 112 країн світу за рейтингом якості питних джерел, - практично всі водні ресурси нашої країни містять шкідливі речовини.

У 2002 році вступив у дію Закон України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002 № 2918 – ІІІ (зі змінами, внесеними згідно із Законами України від 18.11.2004 № 2196-IV; від 09.07.2010 № 997-V; від 02.12.2010 № 2756-VI), який визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування системи питного водопостачання, спрямовані на гарантоване забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою. Кабінет Міністрів України, враховуючи, що проблеми водопостачання населення та якості питної води мають стратегічне значення для України, 5 грудня 2010 року затвердив перелік національних проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку держави. До зазначеного переліку увійшов Національний проект «Якісна вода» із забезпечення населення України якісною питною водою. Цей проект передбачає будівництво 23000 систем очистки питної води, перехід на нові комплексні методи знезараження води, впровадження автоматизованих систем управління водопостачанням, і головне – мета проекту – досягнення європейських стандартів у забезпеченні одного з основних прав людини – права на якісну питну воду. З книгами на цю тему запрошуємо ознайомитись в читальному залі районної бібліотеки з 18 по 31 березня 2013 року, де відкрито книжкову виставку на таку тему.

/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/zahischamo_vodu/1.jpg

Безак-Мазур, Ельжбета. Транскордонні проблеми токсикології довкілля / Е.Безак-Мазур; Т.Шендрік; пер. с польск. Н.О.Ярошенко.-Донецьк: ГП "ИАЦ"Донбассинформ", 2008. - 300с. Розглянуто основні антропогенні токсиканти, джерела надходження отрут у навколишнє середовище, їхні трансформації в різних компонентах біосфери, накопичення в деяких живих істотах, токсична дія на різні біоценози тощо. Висвітлено проблеми нормування екотоксикантів, методи оцінки екологічної токсичності окремих антропогенних забруднень. Книга адресована широкому колу читачів, насамперед, фахівцям екологам, токсикологам, студентам еколого-хімічних спеціальностей, всім, хто цікавиться проблемами і наслідками забруднення середовища і способами захисту від дії забруднень.


/Files/images/vrtualn_vistavki_ta_podoroj/zahischamo_vodu/2.jpg

Губарець, В. Світ, який не повинен загинути : людина і довкілля: сучасний аспект / В. Губарець, І. Падалка. – К. : Техніка, 2009. – 320 с. Викладено найважливіші аспекти сучасного стану навколишнього природного середовища, показано суть процесів боротьби та збереження довкілля в Україні. По-науковому точно й публіцистично розповідається про причини інтенсивного забруднення атмосфери, наголошується на проблемах чистого повітря, питної води, якості грунтів, зелених масивів, невиправда

Кiлькiсть переглядiв: 537