• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Про бібліотеку
Варварівська ( тепер Миколаївська) бібліотека, почала своє існування з далеких 20-х років 19 ст., років складних в історії нашої держави : громадянська війна, колективізація, культурна революція з організацією культурних секцій, шкільних лікбезів, хат-читалень, МОПРів і АЕРОХІМів. В такий час, за розповідями старожилів, активістом Павлом Кийком була організована хата-читальня. Бібліотечний фонд починався з книг частково наданих органами радянської влади, частково принесених жителями Варварівки. Приміщення в якому розміщалась перша публічна бібліотека не збереглось.
За архівними даними 7 березня 1923 року постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого комітету (ВЦВК) був створений, як структурний підрозділ, відділ культурно-масової роботи Варварівської районної Ради депутатів трудящих, в функції якого входило керівництво і здійснення контролю за культурно-освітніми закладами (клубами, кінопересувками, хатами-читальнями).В 30-х роках бібліотеку було переведено в інше приміщення по вул.Ілліча де бібліотека перебувала до початку Великої Вітчизняної війни.В період тимчасової німецько-фашистської окупації області і району, з серпня 1941 року відділ культури, а разом і заклади культури припинили свою діяльність. Книги були розібрані жителями Варварівки, частина з них, твори К.Маркса, Ф.Енгельса, В.І.Леніна були закопані і в березні 1944 року (час визволення території) книги частково були повернуті до бібліотеки, в цей час відновили свою роботу і відділ культури і Варварівська районна бібліотека.
За збереженими книгами наказів відомо, що з 1951 року в районному центрі Варварівка починають діяти 2 бібліотеки : «Районная массовая библиотека для взрослых» і «Бібліотека для дітей та юнацтва», які з часом трансформувались в центральну районну бібліотеку для дорослих і районну бібліотеку для дітей.
В 1953 році відділ культурно-масової роботи переіменовано у відділ культури виконкому Варварівської районної Ради депутатів трудящих, а в 1963 році у відповідності до рішення ЦК КПРС і ЦК КП України від 30.12.1962 року відділ культури виконкому Варварівської районної Ради депутатів трудящих ( в зв’язку з переіменуванням району Варварівський на Миколаївський) переіменовано у відділ культури виконкому Миколаївської районної Ради депутатів трудящих – Миколаївський райвідділ культури, бібліотека з цього часу почала іменуватись Миколаївська районна бібліотека.
1979 рік - етапний в житті бібліотек району. В грудні 1979 року відбулась централізація державних масових бібліотек Миколаївського району до складу якої ввійшли: 2 центральні районні бібліотеки, 20 сільських і 1 селищна бібліотеки-філії з штатом 53 бібліотечних працівників. Відбулись зміни в структурі ЦРБ, почали працювати такі відділи: обслуговування, комплектування та обробки літератури, методико-бібліографічний, відділ організації використання єдиного фонду ЦБС. Все це дало змогу покращити якісний стан бібліотечного фонду ЦБС, удосконалити методичне керівництво, стати незалежними в межах свого бюджету. ЦРБ одержала «Бібліобус» з штатом працівників, який використовувався для здійснення відряджень, виконання замовлень по МБА, проведення системних заходів і виїздних районних семінарів.В 1989 році ЦРБ одержала додаткове приміщення, що дало змогу розширити відділ комплектування і обробки літератури, ОВЄФ.
Наступне десятиліття було роками випробування для бібліотек району, бібліотечні працівники системи працювали на 0,12 ставки, поповнення бібліотечного фонду припинилось, частина бібліотек була передана на тимчасове утримання господарств.Лише в кінці 90-х ситуація почала змінюватись на краще.З 2002 року бібліотеки ЦБС почали надавати платні послуги, в середньому в рік надавалось послуг на 3-3,5 тис. грн., з кожним роком розширювався репертуар наданих послуг і відповідно збільшувались одержані від цього кошти.
2004 рік – бібліотека одержала перший комп’ютер, що дало змогу впроваджувати нові технології в бібліотечну роботу, з цього часу напрацьовуються БД, наповнюється електронний каталог, на якісний рівень поставлено інформаційну роботу.
В 2007 році відновлено роботу Кіровської бібліотеки, в 2009 році відкрито Улянівську сільську бібліотеку-філію.
В 2010 році централізована бібліотечна система Миколаївського району прийняла участь у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» започаткованого Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми «Бібліоміст» для українських публічних бібліотек і стала переможницею. Бібліотечна ситема одержала 13 комп'ютерів, ліцензійне програмне забезпечення, 4 принтери, 4 сканери, 4 набори обладнання для створення локалної мережі. Комп'ютери установлені в районних бібліотеках та 4 сільських: Ольшанській, Радсадівській, Степівській, Улянівській, в бібліотеках де керівники місцевих органів влади підтримали участь в проекті.
У січні 2011 року Миколаївська районна бібліотека стала учасником Мережі ПДГ, Пункту Доступу Громадян , де громадяни нашого району мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.
Кiлькiсть переглядiв: 418