«Запрошуємо на побачення в бібліотеці»

2013-02-14

/Files/images/novini/den_sv_valentina/1.jpg

Высоким чувством окрыленный,

Когда-то в давние года,

Придумал кто-то день влюбленных,

Никак не ведая тогда,

Что станет этот день любимым,

Желанным праздником в году,

Что Днем Святого Валентина

Его с почтеньем назовут.

Улыбки и цветы повсюду,

В любви признанья вновь и вновь…

Так пусть для всех свершится чудо -

Пусть миром правит лишь любовь!

14 лютого всі закохані відзначали своє головне свято - день всіх закоханих, День Святого Валентина. Вже більше 18 століть існує це свято. Відносно недавно став відзначатися він і в Україні , але вже полюбився багатьом. У цей день нам легше сказати один одному важливі слова, порадувати своїх коханих листівками з сердечками, шоколадом у формі сердечка, букетами квітів, зворушливими ведмедиками і зайчиками. У цей день знову перевантажені мобільні оператори - мільйони дзвінків і текстових повідомлень з поздоровленнями і словами любові. У цей день ми пишемо і говоримо один одному гарні, ніжні і значущі слова, поспішаємо поділитися своїми почуттями і висловити подяку і захоплення всім тим, кого ми так сильно любимо.
Хтось провів цей день наодинці зі своєю половинкою, хтось в компанії друзів. А що ж робити тому, хто ще не зустрів свою любов, не знайшов тієї людини, з яким хотів би йти поруч все своє життя? Де найімовірніше можна познайомитися з представником протилежної статі для довгих і серйозних відносин?Недарма саме в бібліотеці шукала женихів Людмила - героїня Ірини Муравйової з кінофільму «Москва сльозам не вірить».

/Files/images/novini/den_sv_valentina/2.jpg

Мабуть тому бібліотекарі вирішили зробити бібліотеки популярними місцями знайомства.
У багатьох бібліотечних системах зарубіжних країн давним-давно набули особливої ​​популярності серед читачів великомасштабні акції «Знайомство в бібліотеці».
Короткі побачення з книгами у бібліотеках почали практикуватися в Бельгії в 2005 році. Це нововведення придумав бельгійський бібліотекар Danny Theuwis з метою пожвавити деколи сумовиту бібліотечну життя, зробити її більш емоційною. Він навчив сотні європейських бібліотекарів проводити цей захід, який ще називається "bibdating". "Це служба знайомств, але в іншому антуражі - серед книг", - говорить бібліотекар Ерік Ван дер Стратій, один з авторів ідеї. Він і його колега Денні Теувіс сподіваються, що їхній проект зруйнує уявлення про бібліотеку як про нудний місці.
У США перший подібний захід відбувся в 2009 році, в публічній бібліотеці Omaha в день Святого Валентина. Улаштовувачі назвали його "Hardbound to Heartbound", в ньому взяли участь 65 осіб.
Не залишилися осторонь і українські бібліотеки.
У центральній районній бібліотеці Миколаівської ЦБС була організована акція «Запрошуємо на побачення в бібліотеці».

/Files/images/novini/den_sv_valentina/3.jpg/Files/images/novini/den_sv_valentina/4.jpg

В рамках заходу бібліотека пропонувала всім бажаючим призначити зустріч у бібліотеці, познайомитися з книгами про любов, про свято закоханих. А також відправити «валентинку» з красивим, літературним освідченням у коханні та пограти в твістер..

/Files/images/novini/den_sv_valentina/5.jpg/Files/images/novini/den_sv_valentina/6.jpg/Files/images/novini/den_sv_valentina/7.jpg/Files/images/novini/den_sv_valentina/8.jpg

Подібні акції не тільки привертають в бібліотеку нових молодих користувачів, бібліотека - це прекрасне місце знайомства для романтичних, емоційних, розумних і допитливих людей. Бібліотекарі сподіваються, що побачення в бібліотеці допоможе самотнім людям знайти свою половинку і, можливо, вони увійдуть сюди вже як молодята.